III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CZYTELNICZEJ
„CZYTAMY Z SERCEM”

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to bezpłatna inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

W tym dniu w naszej szkole przygotowana została wystawka tematyczna związana z sercem. Na przerwach uczniowie z zaciekawieniem przeglądali  książki o tematyce serca, zdrowia, anatomii człowieka. Chętni mogli zobaczyć, w jaki sposób działa urządzenie do pomiaru ciśnienia i tętna.  Zorganizowano również głośne czytanie tekstów. Uczniowie kl. VIII zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych historyjkę o sercu.  Humorystyczna opowieść była okazją do tego, by dzieci dowiedziały się o dobrych nawykach, które wspierają nasze zdrowe. Miały również możliwość obejrzenia modelu ludzkiego serca. Po zakończonym spotkaniu wszyscy wykonali prace plastyczne związane z głównym bohaterem usłyszanej historyjki.

Nasza szkoła weźmie również udział w konkursie fotograficznym oraz konkursie na model serca. Pierwsze prace już wpłynęły. Czekamy na pozostałych chętnych :) 

> FOTORELACJA < 

#ŚwiatowyDzieńSerca #OgólnopolskiDzieńGłośnegoCzytania

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

29 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. Najmłodsi nasi uczniowie i przedszkolaki świetnie się bawili wykonując różne ćwiczenia. Zorganizowany został mecz piłki nożnej, spacer po okolicy, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych atrakcji. Sami zobaczcie co robiliśmy i jak dobrze się bawiliśmy!

 >FOTORELACJA< 
>WIDEORELACJA<

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

,,Sprzątanie Świata"

Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie Świata". Tego dnia dzieci i młodzież zaopatrzona w worki i jednorazowe rękawiczki sprzątała teren wokół szkoły oraz część pobliskiego lasu. Udział w akcji przypomniał uczniom, że należy dbać i szanować naszą przyrodę. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie przebiegła ona szybko i sprawnie. Wszyscy mieli satysfakcję, że uczynili przestrzeń wokół siebie piękniejszą. Oby efekty były widoczne jak najdłużej. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 

>FOTORELACJA<